top of page

DAVE NILAYA (właśc. Davide Smerghetto) jest włoskim artystą, pochodzącym z Wenecji. 

Ten charyzmatyczny i utalentowany wokalista, kompozytor muzyki i autor tekstów piosenek występuje w Polsce od 2010 roku, współpracując z wieloma znanymi instrumentalistami oraz orkiestrami rozrywkowymi.

 

Przed przyjazdem do Polski artysta tworzył i współpracował z muzykami z Włoch, Szwajcarii i Senegalu, nagrywając z nimi dwa albumy autorskie: "Wood'n'Steel" (2005) i "Ex Terra" (2009) oraz pięć singli.

Dave Nilaya - Album "Wood'n'Steel" (2005)
Dave Nilaya - album "Ex Terra" (2009)

Po przyjeździe do naszego kraju, artysta powołał do życia wraz z krakowskimi muzykami kilka projektów muzycznych, które sygnuje swoim imieniem.

Należą do nich:

 

DAVE NILAYA DUET

DAVE NILAYA TRIO

DAVE NILAYA KWARTET

DAVE NILAYA CONEXUS

DAVE NILAYA & eM BAND - ORKIESTRA ROZRYWKOWA MIASTA JAWORZNA

Dave Nilaya Conexus - "Burned"  (2015) - piosenka autorska.

Studio B&B Records

W skład powyższych zespołów wchodzą znakomici muzycy, absolwenci oraz wykładowcy akademii muzycznych, znani ze współpracy z wiodącymi artystami polskiej estrady i jazzu. 

 

Od początku swojej działalności w Polsce, Dave wystąpił na ponad 300 koncertach, uświetniając wiele prestiżowych imprez takich jak:

dni miast, obchody świąt państwowych, koncerty promenadowe i okolicznościowe, festiwale oraz koncerty dla instytucji, firm i fundacji.

Oprócz Krakowa, artysta występował w wielu polskich miastach takich jak: Warszawa, Katowice, Krosno, Hel, Międzyzdroje, Ruda Śląska, Mińsk Mazowiecki, Jaworzno, Sosnowiec, Żywiec, Legionowo, Rabka Zdrój, Tarnów, Myślenice, Olkusz, Kazimierza Wielka, Ostrów k/Przemyśla, Bytów, Sopot, Gdynia, Inowrocław, Krasnystaw

 

Jego urzekający głos i magnetyczna osobowość zostały docenione nie tylko na wielu polskich scenach, lecz również zdobyły uznanie w programach telewizyjnych, owocując serią energetycznych występów estradowych z repertuarem włoskim i angielskim w programie TVP1 - "JAKA TO MELODIA?".

 

Dave i jego piosenki, gościli również w programach TVP KRAKÓW,

TVP POLONIA, TVN oraz na antenach różnych radiostacji, m.in.

w Radiu Kraków, Radiu Vox Fm, Radiu KRK, Radiu Alfa, Radiu Nowinki.

 

Współpraca z polskimi muzykami zaowocowała nagraniem autorskiego singla p.t. "Burned" , którego dokonano  z zespołem

DAVE NILAYA CONEXUS w studiu B&B Records w lutym 2015 roku.

Do utworu powstał również teledysk. 

W kwietniu 2017 roku ukazał się teledysk zespołu, który powstał do autorskiego singla p.t. "What The Hell Is Wrong With Me?"

 

Dave wystąpił również gościnnie na płycie wydanej przez

Orkiestrę Em Band - Orkiestrę Rozrywkową Miasta Jaworzna

p.t. "jedna dwana..." (2013), gdzie w wykonaniu artysty możemy posłuchać piosenek "Could You Be Loved" i "O' Sole Mio" .

 

Doświadczenie muzyczne płynące z wielokulturowych kontaktów, uczyniło Dave'a artystą wyjątkowo wszechstronnym i świetnie poruszającym się w wielu gatunkach muzycznych. 

Wokalny talent oraz czysta i ciepła barwa głosu, pozwalają mu występować z rozległym repertuarem zawierającym piosenki z różnych gałęzi muzycznych, takich jak: rock, pop, swing, pop opera, poezja śpiewana oraz jazz.

 

Jego muzyka autorska jest wielowymiarowym połączeniem, w którym doskonale współgrają elementy klasycznego rocka, energetycznego afro-rocka, poprzez funky, pop oraz brzmienia elektroniczne.

W jego utworach odnaleźć można również egzotycznie brzmiące rytmy ska oraz mroczne z lekka transowe terytoria.

Artysta sięga również po nastrojowe ballady w późnobeatlesowskiej stylistyce, a także po utwory z nutą bluesowo-jazzową. 

 

Teksty jego piosenek, pełne poetyki, niosą w sobie głęboki przekaz, dotykając tematów nadziei, cierpienia, miłości i triumfu, do wyrażenia, których twórca używa często metafory i elementów baśniowych. 

Jego teksty piosenek zostały docenione również w Polsce i były prezentowane kilkakrotnie na antenie krakowskiego Radia Alfa w programie Ryszarda Rodzika "Każdy rodzi się poetą" . 

  • Facebook

Dave Nilaya - "Torna a Surriento"

występ w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Dave Nilaya Conexus "Rythm is a dancer"

koncert w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu

Dave Nilaya - koncert w Lizard King
Dave Nilaya
Dave Nilaya

DAVE NILAYA - BIOGRAFIA MUZYCZNA

My Grace - Dave Nilaya
00:0000:00

Dave Nilaya - "Found" - piosenka autorska

koncert w Lizard King w Krakowie

Dave Nilaya - "My Grace" (2005) - piosenka autorska z albumu

"Wood'n'Steel". Sł. i muz. Dave Nilaya

Planet Earth - Dave Nilaya
00:0000:00

Dave Nilaya - "Planet Earth"  (2009) -  piosenka autorska z albumu

"Ex Terra" Sł. i muz. Dave Nilaya

bottom of page